Gümnaasiumi õppesuunad

Loo Keskkoolis on kaks õppesuunda:
1) reaal-tehnoloogia suund, milles on põhirõhk reaalteadustel ja tehnoloogiaõpetusel;
2) humanitaar-võõrkeelte suund, milles on pearõhk sotsiaalainetel ning võõrkeelte õpetusel.
Reaal-tehnoloogiaharu peaksid valima õpilased, kes soovivad süvendatult õppida reaalaineid. Lisaks riiklikele reaalainetele on õppekavas kohustuslikud valikkursused: keemia, füüsika, tehnoloogia, majandusmatemaatika, rakendusmatemaatika, arvutigraafika ja –disain. Õpilase enda valikul saab valida soome või saksa keele, liiklusõpetuse, meediaõpetuse, kokanduse või inimene ja õigus kursuste vahel.

Humanitaar-võõrkeelteharu kasuks peaks otsustama õpilane, kes on huvitatud humanitaarainetest või keeleõppest ning soovib neid ka tulevikus edasi õppida. Humanitaar-võõrkeele klassis õpitakse kohustuslike valikkursustena kunstitehnikat, võõrkeeli (saksa ja soome keelt), turismi aluseid, ökoturismi ning kodukandi ajalugu. Õpilase enda valikul saab valida: liiklusõpetuse, DSD (Deutsches Sprachdiplom I, II tase), teatriõpetuse, meediaõpetuse, kokanduse, inimene ja õigus kursuste vahel.

Kohustuslikeks valikkursusteks nii reaal-tehnoloogia kui humanitaar-võõrkeelteharus on eesti keel ja kirjandus, inglise keel, vene keel, riigikaitseõpetus, psühholoogia, majandus- ja ettevõtlusõpe, õppides loome ennast kursus, uurimistöö kursus, lisakursused riigieksamiainetes.