KEAT

Kaitse end ja aita teist

Ohutusprojekt "Kaitse end ja aita teist" on põhikooli õpilastele mõeldud koolitus, mis käsitleb pääste, politsei ja esmaabi valdkonda. Loo Keskkool 6. klassid osalevad selles aastast 2009.

Projekti raames toimuvad koolis pääste- ja politseiteemalised koolitused ning raudteeohutuse ja esmaabi andmise õpetus.

Kevadeti lõppeb projekt võistluspäevaga Politsei- ja piirivalvekolledžis Murastes, kus korratakse üle teooriatundides õpitu, tehakse temaatilisi teatevõistlusi ja viiakse läbi muid lõbusaid tegevusi. Teemad laagris: elektriohutus, lõhkekehad, pääste (tuli, vesi), esmaabi, vigastuste ennetamine, raudteeohutus (OLE), politsei: liiklus – jalakäija, jalgrattur, liiklusmärgid; seadusandlus, maanteeameti esitlus pöörlev auto, kaitseliidu tegevus.