Mai viimasel nädalavahetusel, 26.-27. mail 2018 toimub Õpilaste Astrolaat ehk kahepäevane käed-külge katsetamine-nokitsemine SPARK Makerlabis, kuhu ootame eelkõige 4.-6. klassi õpilastiime.

Kuidas õpilased sinna pääsevad?
Osaledes kavandikonkursil. Kavandite teemad on - nagu nimestki aimata võib - astronoomiasuunitlusega. Võib teha üksi või kuni 4-liikmelises tiimis. Valida võib etteantud teemade seast või mõelda täiesti oma. Kavandis ootame:
    -  valitud teemat
    -  oodatavat tulemust
    -  plaanitavate katsetuste joonistusi-selgitusi
    -  hinnangut vajaminevale materjalile
Et oleks lihtsam, tegime pdf faili, mille saab alla laadida ja täita Dropboxist. Leidlikumate ja läbimõeldumate kavandite autorid saavad võimaluse oma katsed ellu viia Õpilaste Astrolaadal. Konkursi tähtaeg on 1. mai 2018 ning esitamine toimub e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Meiepoolsed teemade ettepanekud ja vastused esmastele küsimustele leiad tähetorni kodulehelt.

Aga õpetajad ja teised teadushuvilised?
Kahepäevane nokitsemine lõppeb avaliku Teadusshow'ga, kus õpilased saavad oma kahe päeva kogemusi-tulemusi jagada kõigi huvilistega ning jagame ka auhindu. Astrolaada Teadusshow toimub 27. mail kell 15, SPARK Ettevõtluskülas (Narva mnt 3, Tartu). Oodatud õpilaste juhendajad, lapsevanemad ja klassikaaslased ning loomulikult kõik teadushuvi edendamistest huvitatud inimesed. Ühine meiega Facebooki sündmusel.

Küsimused ja mured on teretulnud, abistame kavandite koostamisel meeleldi. Infot võib julgelt edastada.

Õpilaste Astrolaat toimub Tartu tähetorni Teeme+ projekti "Astronoomia- ja kosmoseteemalise huvihariduse tugikeskuse käivitamine" raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Koostööpartneriks on MTÜ SPARK Makerlab.